هر آنچه در مورد سمعک و کم شنوایی باید بدانید

سمعک راه حلی برای کم شنوایی
مارس 12, 2019
سمعک ارزان
سمعک راه حلی برای کم شنوایی( بخش دوم)
مارس 22, 2019
کم شنوایی

همانطور که می دانید راه حل بسیاری از مشکلات کم شنوایی استفاده از سمعک است. برای اطلاع از قیمت سمعک بهتر است تا ابتدا با کارکرد آن آشنا شوید. در مطالب قبل شما را استفاده از سمعک برای کم شنوایی آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد قیمت سمعک و همچنین درمان کم شنوایی با سمعک اطلاعات بیشتری به دست آوردید.

آیا عملکرد تمامی سمعک ها مانند هم است؟ سمعک ارزان با سمعک های گران تر و یا سمعک نا مرئی چه تفاوت هایی دارند؟

معمولا تفاوت سمعک ها بستگی دارد به قطعه الکترونیکی که در آن ها استفاده شده است. دو قطعه الکترونیکی اصلی و رایج معمولا آنالوگ یا دیجیتالی هستند.

درمان کم شنوایی با سمعک آنالوگ: سمعک های آنالوگی معمولا امواج و ارتعاشات صوتی را به سیگنال های الکتریکی که تقویت شده هستند، تبدیل می کنند. سمعک های آنالوگ و قابل تطبیق سمعک هایی هستند که بسته به نیاز کاربر مورد استفاده قرار می گیرند. سمعک ها توسط تولید کننده و طبق نیاز های افراد برنامه ریزی و طراحی می شوند. سمعک های آنالوگ و قابل تنظیم بیشتر از یک تنظیمات و برنامه را دارا هستند. این سمعک ها توسط دکتر گوش با کامپیوتر تنظیم می شود و می توان بر اساس محیط های مختلف از یک اتاق ساک و آرام گرفته تا مکان های شلوغ مانند استادیوم، مقدار شنوایی تنظیم شود. قیمت سمعک آنالوگ معمولا ارزان ترر از قیمت سمعک های دیجیتالی است.

سمعک ارزان

درمان کم شنوایی با سمعک دیجیتالی: در این سمعک ها ارتعاشات صوتی قبل از اینکه تقویت شوند به کد های شماره ایی مانند کد هایی دودوئی در کامپیوتر تبدیل می شود. چرا که این کد ها شامل اطلاعاتی از امواج صوتی محیط هستند. و این امواج طوری برنامه ریزی شده اند که به برخی از فرکانس ها قدرت دهند. سمعک های دیجیتالی خیلی راحت تر قابل تنظیم و تطبیق با شرایط صوتی موجود در محیط می باشند. این نوع سمعک ها توانایی تمرکز بر صداهایی را دارند که از مسیری خاص شنیده می شوند.

برای اطلاع از قیمت سمعک می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − شش =