مهم ترین علائم کم شنوایی( بخش دوم)

مهم ترین علائم کم شنوایی
آوریل 7, 2019
نکاتی مهم در مورد کم شنوایی
آوریل 14, 2019
قیمت سمعک

همانطور که می دانید برای درمان کم شنوایی ناچارید تا از سمعک استفاده کنید. البته مانند سایر بیماری ها اگر هر چه زودتر به فکر درمان باشید نتایج رضایت بخش تری به دست خواهید آورد. در مطالب قبل شما را با برخی از علائم کم شنوایی آشنا کردیم در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد کم شنوایی اطلاعات بیشتری به دست آورید.

درک کم شنوایی

افرادی که دچار کم شنوایی هستند به سختی با دیگران ارتباط برقرار می کنند و صدای خانم ها و بچه ها را به سختی می شنوند. بیشتر افرادی که دچار کم شنوایی هستند از آهسته صحبت کردن دیگران شکایت دارند و احساس می کنند سایرین با صدای آهسته صحبت می کنند. کم شنوایی معمولا با وز وز گوش و زنگ زدن گوش همراه است. این صدا هایی که از گوش می شنوید ممکن است به طور مداوم باشند و یا در مواقهی خاص این احساس را داشته باشید. البته شنیدن صدا و زنگ زدن گوش اولین نشانه های کم شنوایی محسوب می شود. معمولا این افراد از رفتن به مکان های شلوغ و پر سر و صدا خودداری می کنند و دوست دارند تا بیشتر در محیط های آرام باشند.

قیمت سمعک

اگر به هر کدام از سوالاتی که در مقاله قبل مطرح کردیم پاسخ مثبت دادیم بهتر است تا به یک کلینیک گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا از میزان شنوایی خود به طور کامل اطلاع پیدا کنید. در برخی موارد پزشک پیشنهاد می دهد که بیمار از سمعک استفاده کنید. در برخی موارد نیز کم شنوایی با دارو و یا عمل جراحی بهبود پیدا می کند. برای خرید سمعک می توانید از یک سمعک ارزان استفاده کنید و یا سمعک نامرئی را انتخاب کنید تا دیگر نگران مشخص بودن آن نیز نباشید.

هر چه زود تر شروع به درمان کم شنوایی کنید نتایج بهترین به دست خواهید آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 4 =